Як захантити крутого Product Manager до себе в команду? блог INDIGO Tech Recruiters

Сертифікати можуть стати активом для кар’єри будь-якої людини. Для того, щоб стати РМ-мом, вам необхідно опанувати різні організаційні стратегії, які можна використовувати для різних проєктів (Agile/Scrum/Waterfall?). Ці навички надзвичайно важливі для успішної кар’єри у сфері управління проєктами. Наприклад, у маленькій скрам-команді тімлід може брати на себе роль скрам-майстра.

хто такий продакт-менеджер

Перший – точка збору, уточнення та пріоритету вимог до продукту. Під його егідою перебуває реалізація стратегії й моніторинг всього циклу створення продукту, починаючи від маркетингових досліджень, пропрацювання цільової аудиторії і до його реалізації на ринку. Від менеджера продукту очікають якнайглибшого розуміння продукту і цільової аудиторії. Йому більше, ніж іншим, потрібен цілісний високорівневий підхід до продукту. Іноді ідея нового крутого продукту приходить під час реалізації чогось досить буденного.

Скільки заробляють Product Managers

«Getting things done» (робити так, щоб справи були виконані) — як на мене, це найяскравіший та найстисліший опис обов’язків РМ’а. Перелік завдань дуже великий, та проєктний менеджер може сам визначати, що робити, що делегувати, чого навчити команду, а що вивчити додатково самому. Згодом кількість завдань, проєктів та команда зростають, а керівник фізично не може розірватися та повноцінно встежити за всім. Не потонути у комунікації між різними відділами, командами, замовниками та рутиною допоможе продакт-менеджер.

  • Ніхто не очікує, що ви будете знати все, а особливо, коли ви новачок у ролі РМ-ма.
  • Навчальні програми за спеціальністю «Менеджмент» передбачені в багатьох вишах України.
  • Насправді до 2027 року роботодавцям знадобиться 87,7 мільйонів людей, які будуть працювати на посадах, орієнтованих на управління проєктами.
  • Ви продумуєте ідею, яка розв’яже проблему користувачів, збираєте відповідну команду та приступаєте до розробки.
  • Загалом постійна комунікація — невід’ємна частина роботи будь-якого Product Manager.
  • Оскільки весь досвід пережити складно (чи й неможливо), корисно знати та розуміти досвід інших людей, твоїх колег.
  • В статті чи повинен продакт програмувати ми розповідаємо про те, які технічні навички варто розвивати продакту, і даємо добірку ресурсів для їх вивчення.

У цій статті поговоримо про квізи, їх створення та користь, яку вони здатні принести вашому бізнесу. 9% опитаних абсолютно незадоволені своєю зарплатою, чверть повністю задоволена. SPEKA ділиться даними дослідження про те, скільки заробляють українські продакт-менеджери в IT та від чого це залежить.

Вимоги бізнесу

Далі можна вибрати одну книгу про проєктний менеджмент для початківців і курси. Добре, коли курс буде більш-менш масштабним — хоча б на три місяці. Бувають короткі курси, вони дають інформацію дуже стисло. На мою думку, вони підходять тим, хто має хоча б якийсь досвід. Інформація накладається на досвід і формується структура.

Відповідно важливо мати досвід того, як ти пережив ту чи іншу ситуацію, щоб знати шляхи її вирішення, найкращі практики. Оскільки весь досвід пережити складно (чи й неможливо), корисно знати та розуміти досвід інших людей, твоїх колег. Через читання літератури, відвідування конференцій, спілкування отримувати його дуже круто. Продакт-менеджерів називають «нервовою системою» проєкту. Це спеціалісти, що працюють на стику бізнесу, маркетингу і технологій та синхронізують роботу всіх департаментів. Головна мета продакт-менеджера — створити прибутковий продукт, що відповідатиме очікуванням та потребам користувачів.

Переваги та недоліки в роботі менеджера з продажу

Та треба витримати, пройти шлях до кінця, щоб побачити результат і відчути задоволення від нього. Перший продакт у компанії — її засновник та ідейний натхненник. Однак із часом кількість завдань, проєктів та команда зростають, а керівник фізично не може розірватися та повноцінно встежити за всім. Не потонути в комунікації між різними відділами, командами, замовниками та рутиною допоможе продакт-менеджер. Для продакт-менеджера вкрай важливо знаходити глибинні потреби користувачів. Це допоможе перевіряти гіпотези, знаходити робочі рішення і закривати потреби цільової аудиторії продуктом, а отже, робити його успішним.

хто такий продакт-менеджер

Це керівник команди, який вміє сам знаходити собі роботу, обґрунтовувати її вигоду для компанії та сам її виконує. Тепер ви розумієте, що стартувати у професії реально. Але для цього потрібно працювати над собою та постійно розвиватися.

Книги для продакт-менеджерів:

Далі — про те, яким має бути менеджер, скільки заробляють такі фахівці в Україні та де шукати добре оплачувану роботу управлінцеві. В ідеалі, продакт-менеджер – це позиція, на якій вам доводиться відповідати за успіх продукту і серед користувачів, і на ринку. ПМ знаходиться вакансія Head of Product на перетині бізнесу, дизайну та технологій. Зазвичай спеціалісти, які стають продакт-менеджерами, мають відповідний бекграунд у одній або декількох з цих сфер, хоча це й не є обов‘язковим. Щоденна робота ПМ’а варується в залежності від етапу, на якому знаходиться продукт.

Що ширший ваш кругозір, то цікавіші та ефективніші рішення ви зможете знаходити. Іноді потрібна залізна воля керівника компанії. Найсерйозніші бої йдуть у сфері інформаційної безпеки. Причому як своєї, так і замовників, наприклад, в історії з хмарними технологіями служби ІБ замовників ставляться до зовнішнього з недовірою. Той, хто більш приземлений і розуміє потреби користувачів, та доносить їх до архітектора. У цій статті ми пояснили, хто такий продакт-менеджер і як стати.

Поговоримо про те, який досвід допоможе швидше увійти до професії. Такі продакт-менеджери добре розуміють технологічний стек продукту. Взаємодіє з розробниками та відповідає за технічну частину товару.

Види діяльності менеджера

І менеджер, і власник проводять продукт через процес розробки і на деяких етапах працюють з одними й тими самими підрозділами. У цьому вам допоможе тест на продакт з десяти питань. З кожним роком професія менеджера проекту стає все більш перспективною і затребуваною на ринку. Ще одна важлива риса — стресостійкість, уміння залишатись спокійним навіть під час кризи та конфлікту.

Він здійснює зв’язок між компанією і клієнтами, розробляє акційні пропозиції для постійних покупців, залучає нових клієнтів і т.д. Немає конкретного способу забезпечити успіх проєкту, але є кілька порад, які допоможуть https://wizardsdev.com/ досягти помітних результатів. Насамперед, потрібні навички бізнес-аналізу, розуміння UX, юзер-флоу та сценаріїв тестування. Продакт менеджер може «вирости» з дизайнера, фахівця з якості, маркетолога.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *